Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela ADWENTU

03.12.2023r.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok kościelny. Rozpoczyna się zarazem ADWENT –  czas radosnego  oczekiwania na przyjście Jezusa. Przez cały czas adwentowego czuwania i przygotowania odprawiana będzie Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwana Roratami o godz.630. Jest to piękna polska tradycja, zachowajmy ją przychodząc na nią z lampionami i przekazujmy ją młodemu pokoleniu. Zapraszamy wszystkich do wspólnego uczestnictwa dzieci, młodzież i starszych. W ten sposób przygotujemy nasze serca na przyjście Pana Jezusa w Boże Narodzenie i przy końcu czasów.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 1700, będziemy  modlić się prosząc Chrystusa Najwyższego Kapłana, o nowe liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, szczególnie z naszej parafii, polecać będziemy naszych rodaków: ks. Daniela, ks. Stanisława, ks. Piotra, ks. Marcina.
  3. Rodziców dzieci I Komunijnych prosimy, aby pomyśleli już o zakupie medalików, gdyż 10 grudnia w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będzie uroczyste ich poświecenie.
  4. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Płomień świecy Caritas daje nadzieję i szansę na lepszą przyszłość dzieciom z uboższych rodzin. Ofiary zostaną przeznaczone na dożywianie, wypoczynek letni, prowadzenie świetlic, a także pomoc dzieciom w nauce. Niech na żadnym wigilijnym stole nie zabraknie świecy, która jest symbolem Narodzenia Pana i Jego niegasnącej miłości do każdego człowieka. Ofiara za świecę to równowartość jednego posiłku. Świece są do nabycia w zakrystii.
  5. Dziękujemy mieszkańcom Nieznanowic za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę, niech dobry Bóg wynagrodzi Wam podjęty trud swoim błogosławieństwem. Na sobotę godz. 900 zapraszamy do sprzątania kolejnych mieszkańców Nieznanowic rodziny  od nr. 11 – 15.
  6. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i za złożone ofiary dziś w tę niedzielę gospodarczą. Wszystkim solenizantom i jubilatom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki MB patronki naszej parafii i ich świętych patronów, gościom miłego pobytu na terenie naszej parafii, a Wam drodzy parafianie życzymy spokojnej niedzieli i pomyślnego tygodnia. Szczęść Boże!

Msze Święte

Niedziele i Święta

8:00, 10:00, 11:30, 14:00 (Kaplica)

Dni Powszednie

7:00, 17:00

Stronę wykonał i wspiera michalszafranski.pl Michał Szafrański